Instalace obchodní aplikace

Abyste mohli začít obchodovat potřebujete nejdříve obchodní platformu prostřednictvím, které budete mít přístup k aktuálním datům o cenách měnových párů a zároveň vám umožní posílat příkazy k obchodům.

Jakou platformu vybrat

Na trhu je velké množství obchodních platforem a většina brokerů nabízí více možností. Nebudeme zde představovat všechny, protože to není cílem tohoto kurzu. Recenze platforem doplníme formou samostatných článků. Pro naše účely budeme využívat platformu Metatrader 4.

Metatrader 4

Netvrdím, že je nejlepší. Jde však o nejrozšířenější obchodní platformu, kterou nabízí téměř všichni brokeři. Zároveň má nejpočetnější komunitu uživatelů a programátorů. Takže není problém sehnat jakýkoliv doplněk nebo rozšíření. V podstatě cokoliv vás napadne, že by bylo pro vás užitečné, tak je velmi pravděpodobné, že to již někdo pro Metatrader naprogramoval.

Dávejte si však pozor. Díky oblíbenosti této platformy budete neustále bombardováni nabídkami zázračných indikátorů a udělátek, které vám konečně ukážou správnou cestu, jak vydělat. Vyhýbejte se jim nebo skončíte jako doživotní sponzor těchto prodejců. Sami nikdy nic nevyděláte, protože většinou fungují pouze autorům a vy budete neustále zkoušet nové věci.

V tomto kurzu se naučíte přemýšlet vlastní hlavou bez nutnosti používat indikátory. Získáte základy na kterých budete schopni vytvářet vlastní strategie a přístupy.

Metatrader 4 nebo 5

Určitě se setkáte i s možností vybrat Metatrader 5. Pravděpodobně vás napadne, že se jedná o novější verzi a budete si ji chtít instalovat.

MT5 je opravdu novější. ale bohužel není kompatabilní s MT4, takže indikátory, scripty nebo automatické obchodní systémy z MT4 nebudou na MT5 fungovat.

Nainstaloval jsem MT5 na ukázku. S pákou 1:100 a netting verzi, abych ukázel velikost páky, rozdíly v nákladech (spread) na obchod a marži.

Write a comment